869. 20 լ բենզինն արժե 7600 դրամ:Վարորդը որքան պետք է վճարի 35 լ բենզին լցնելու համար:Լուծում՝ 7600:20=380, 380*35 = 13300
862. Աննան գնել էր 800 գ կարագ: Նա թխվածքի համար օգտագործեց այդ կարագի 1
_
5
մասը : Որքան կարագ օգտագործեց նա թխվածքի համար : Լուծում՝ 800:5 = 160 Պատ.՝ նա օգտագործեց 160 կգ կարագ: